Zayıflatan Besinler

Zayıflatan Besinler Zayiflatan Yiyecekler - Bu makaledeki notlar: zayıflatan yiyecekler zayıflatan besinler zayiflatan yiyecekler..

İşte Zayıflatan Yiyecekler

İşte zayıflamanızı sağlayacak 5 süper besin.

Bu yiyecekleri günlük diyetinizin bir parçası haline getirin ve kilolarınız kayboluşunu izleyin.

Bazı besinlerle kilo vermek gerçekten zordur. Bu besinler yeniden yeme isteği oluşturur (“bir daha yiyeyim!”), kan şekerinizle savaşır ve sonuçta galip geldiğinde beliniz kalınlaşır. Fakat bazı besinler bunun tam tersi tepki verirler. Mutlaka brokoliyi ve yaban mersinini duymuşsunuzdur, bunlar sizin bedeninizi dengede tutar. Bu yiyeceklerinizi günlük diyetinizin bir parçası haline getirin ve kilolarınız kayboluşunu izleyin.

Greyfurt: Hiç greyfurt diyetini denediniz mi? Uzun araştırmalar sonucunda greyfurt kilo savaşçısı olarak ün kazandı. Son zamanlarda Kaliforniya Scripps Kliniği’ndeki bilim adamları greyfurdun etkileri üzerinde yaptıkları çalışmalarında yemekten önce yenilen yarım greyfurtun, kilo vermeye yardımcı olduğunu buldu. Buna göre greyfurt kapsülleri, greyfurt suları içmek ve greyfurt yemek kilo vermede çok etkili. Bu 3 şık arasında en iyi etkiyi gerçek greyfurt sağlıyor. Bunlara ek olarak greyfurt içerisinde kanserle savaşan liminoids ve lycopene içerir. Kırmızı greyfurt da insan vücudundaki kolesterol oranını düşürmeye yardımcı olur. Bir greyfurdun yarısı sadece 39 kaloridir.

Sardalya: Sardalya bu zamana kadar ki en sağlıklı besindir ve kilo vermek için çok iyi bir ortaktır. Her şeyden önce Sardalya protein yüklü bir besindir ve kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Tam ve yenilenmiş bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlar. İkinci büyük deposu omega 3’ tür. Sadece kardiyovaküler bölgeyi güçlendirmekle kalmaz moral ve motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlar. (İyi hissetiğiniz için abur cuburdan uzak durmaya başlarsınız.) Sardalya besin zincirinde türüne az rastlanacak derece zarar verici özelliği en az olan bir besindir.

Balkabağı: En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır. Uzun süre konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahiptir. Uzun araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre, lifler insan sağlığı için çok önemlidir ve kilo düzenlenmesinde de büyük yararları bulunur. Balkabağı dünyada yetiştirilmesi en kolay sebzelerdendir. Tatlandırıcılarla tatlandırıp, bir tutam tarçın, badem ve hindistan cevizi ekleyerek kan sekerinizi düşürebilirsiniz.

Sığır eti: Et çok iyi bir diyet besinidir çünkü içinde antibiyotik, steroid ve hormon içermez. Eğer etten kendimizi sakınırsak kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz. Yüksek protein diyetleri çeşitli sebeplerden dolayı kilo kaybına neden olur. İçerdiği protein metabolizmayı uyarır, daha uzun süre tok hissettirir ve iştahınızı azaltır. Ayrıca, sığır eti yüksek miktarda omega 3 içerir bu da size sağlıklı bir hayat kazandırır.

Yeşil çay: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmemizde bize çok yardımcı olur. Yüksek oranda antioksidan içerir, kalp sağlığımızı destekler, sindirime yardımcı olarak kan şekerini ve vücut sıcaklığını ayarlar. Metabolizmayı hızlandırı, yağ oksidasyonunu artırır. Bu şekilde kilo vermemizde bize yardımcı olur. Bazı araştırmalara göre günde 5 fincan yeşil çay kilo vermek için sihirli bir dokunuş, rahatlamak için iyi bir yoldur.

Zayıflatan Bitkiler

Zayıflatan Bitkiler
Yağ Yakan ve Zayıflatacı Şifalı Bitkiler – Zayıflatan Bitkiler Nelerdir – Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler – Zayıflatan Şifalı Bitkiler

Zayıflatan Bitkiler… Leziz kekik, hafif tere, aromatik adaçayı… Hayatımıza nefis tatlar katan bu bitkiler, vücut metabolizmasını hızlandırarak fazla suyun atılmasını ve yağların yakılmasını tetikliyorlar
Genellikle fazla dikkat çekmeselerde, bitkilerin pek çok marifeti vardır. Bazı bitkiler çok az bilinmekle beraber, aktarlardan temin edilebilir. Yapılarında hem vücudumuza, hem ruhumuza iyi gelen maddeler bulunur. Vitamin ve mineraller, eter yağlar, önemli acı maddeler, tannik asitler (hemoroit, farenjit gibi sorunlarda damarları büzücü etkisi vardır) ve diğerleri… Üstelik, bitkiler zayıflamayı da destekler. Zayıflatan bitkiler sindirimi ve metabolizmayı hızlandırır, tatlı isteğini keser ve fazla suların atılmasını sağlar. Artık keyifle zayıflamanın zamanı geldi. İşte, Zayıflatıcı bitkiler!

Zayıflatan Bitkiler Metabolizmayı hızlandırıyorlar

Balıkotu metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki silikondioksit sayesinde saçlar parlar, tırnaklar güçlenir. Salata ve meyveli içeceklere yakışır.

Civanperçemi (pelinotu) içindeki acı maddelerle tatlı besinlere karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerde iyi gider.

Fesleğenin hafif baharatlı bir tadı vardır. Vücutta biriken fazla suyu atar. Böylece birkaç kilo hafiflersiniz. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi vardır.

Tarhun hafif acı ve aromatik bir lezzete sahiptir. İdrar söktürücüdür, aynı zamanda vücudun kimyasal işlemlerini hızlandırır, toksik maddelerin ve fazla suyun atılmasını sağlar. Salata, balık ve tavukla iyi gider.

Frenkmaydanozu kanı temizler ve taze enerji verir. Bu da sizi aktif kılar, metabolizmanızı hızlandırır. Yapraklarının tadı anason ya da rezeneye benzer. Salataya ve yeşil soslara yakışır.

Tere, yağ yakınımı hızlandırır. Sadece çiğ yemek gerekir. Çünkü ince yaprakları pişince acılaşır. Üstelik, içinde pek çok vitamin bulunur, zinde tutar.

Kekiğin bir cinsi olan keklikotunda da pek çok acı madde bulunur. Bu da sindirimi ve metabolizmayı hızlandırır. Pizzalara ve domates çorbasına yakışır.

Biberiye, sindirimi düzenler. Mükemmel bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Koyun eti ve patatesle iyi gider.

Maydanoz, kimyayı hızlandırır, bağdokusunu güçlendirir. Bu da vücudu fazla sudan kurtarır.

Frenksoğanı, fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar ve sindirimi teşvik eder. Hafif acı, soğana benzeyen tadının sebebi, içindeki hardal yağlarıdır.

Kekik, sindirim sorunlarına iyi gelir, metabolizmayı hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, zinde kılar. Et, balık, çorba, patates ve sebzeye yakışır.

Adaçayının içinde pek çok acı madde vardır. Özellikle “aşerme”ye karşı iyi bir ilaçtır. Yeme alışkanlıklarını kontrol altına almak isteyenler için idealdir. Çorba, et ve makarnayla çok lezzetli olur.

Pratik mutfak bilgileri

Taze bitkiler en iyi nasıl muhafaza edilir.

Bitkilerin pek çoğu, tıpkı çiçekler gibi, sapları kesilerek su dolu bir vazoya / bardağa konur. Islak bir beze sarıp buzdolabında muhafaza etmek de mümkündür (3 gün). Maydanoz ve frenk soğanı, 1-2 gün buzdolabında tutulabilir.

Bitkileri nasıl kurutabiliriz

Bitkileri doğrudan güneşe maruz bırakmadan, bir tel üzerinde ve iyi havalandırılan bir ortamda kurutmak gerekir. Kuruttuktan sonra dondurmak da mümkün. Bu işlem için torbanın ağzını sıkıca kapatmalısınız.

Taze bitkileri alırken nelere dikkat etmeliyiz

Renkleri mutlaka canlı yeşil olmalıdır. Sapları sıkı olmalı, yapraklar birbirine yapışık ya da porsumuş bir şekilde durmamalıdır.

Yemeklik bitkileri özelliklerine göre me şekilde pişirmeliyiz

Kekik veya biberiye gibi “sert” bitkiler, lezzetlerini yaklaşık 10 dakika sonra salarlar. “Yumuşak” bitkilerinse yemeğin pişmesine yakın, kısa bir süre buğulanmaları gerekir. Aksi takdirde içlerindeki değerli maddeler bozulur.

Bitkilerin tazeliklerini ya da lezzetli olup olmadıklaını nasıl test edebiliriz

Bir – iki yaprağı elinize alıp, parmaklarınızın arasında ezin. Yoğun bir koku veriyorlarsa, bitkiler taze ve lezzetlidir.

En İyi Zayıflatan Yiyecekler

İNGİLTERE’de yayınlanan Daily Mirror Gazetesi, en iyi zayıflatan 10 yiyeceği belirledi. En iyi zayıflatan yiyecekler ve vücutta yaptıkları etkiler şöyle:
Esmer pirinç: B Vitamini deposu olması sayesinde proteinleri, yağları parçalıyor, hazmı kolaylaştırıyor.
Greyfurt: Metabolizmayı hızlandırıyor, vücut direncini artırıyor.
Kırmızı üzüm: Dolaşım sistemini temizliyor. İçerdiği lif, vitamin ve mineraller sayesine kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor.
Salatalık: Lif zengini olması sayesinde tokluk hissi veriyor. Ayrıca sağlıklı bir su deposu.
Nar: Hormonları dengeliyor. Bu sayede kiloyu kontrol etmek daha kolaylaşıyor. Ayrıca güçlü bir antioksidan…
Azuki fasulyesi (Küçük kırmızı fasulye): Fasulyeler arasında en az yağ oranına sahip… Vücutta daha fazla suyu tutuyor.
Brokoli: Lif ve C vitamini deposu… Ayrıca kilo vermeye yarayan kalsiyum içeriyor. Karaciğere iyi geliyor.

Zayıflatan 5 Süper Yiyecek

Bazı besinlerle kilo vermek gerçekten zordur. Bu besinler yeniden yeme isteği oluşturur (“bir daha yiyeyim!”), kan şekerinizle savaşır ve sonuçta galip geldiğinde beliniz kalınlaşır. Fakat bazı besinler bunun tam tersi tepki verirler. Mutlaka brokoliyi ve yaban mersinini duymuşsunuzdur, bunlar sizin bedeninizi dengede tutar. Bu yiyeceklerinizi günlük diyetinizin bir parçası haline getirin ve kilolarınız kayboluşunu izleyin.

 • Greyfurt: Hiç greyfurt diyetini denediniz mi? Uzun araştırmalar sonucunda greyfurt kilo savaşçısı olarak ün kazandı. Son zamanlarda Kaliforniya Scripps Kliniği’ndeki bilim adamları greyfurdun etkileri üzerinde yaptıkları çalışmalarında yemekten önce yenilen yarım greyfurtun, kilo vermeye yardımcı olduğunu buldu. Buna göre greyfurt kapsülleri, greyfurt suları içmek ve greyfurt yemek kilo vermede çok etkili. Bu 3 şık arasında en iyi etkiyi gerçek greyfurt sağlıyor. Bunlara ek olarak greyfurt içerisinde kanserle savaşan liminoids ve lycopene içerir. Kırmızı greyfurt da insan vücudundaki kolesterol oranını düşürmeye yardımcı olur. Bir greyfurdun yarısı sadece 39 kaloridir.
 • Sardalya: Sardalya bu zamana kadar ki en sağlıklı besindir ve kilo vermek için çok iyi bir ortaktır. Her şeyden önce Sardalya protein yüklü bir besindir ve kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Tam ve yenilenmiş bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlar. İkinci büyük deposu omega 3’ tür. Sadece kardiyovaküler bölgeyi güçlendirmekle kalmaz moral ve motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlar. (İyi hissetiğiniz için abur cuburdan uzak durmaya başlarsınız.) Sardalya besin zincirinde türüne az rastlanacak derece zarar verici özelliği en az olan bir besindir.
 • Balkabağı: En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır. Uzun süre konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahiptir. Uzun araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre, lifler insan sağlığı için çok önemlidir ve kilo düzenlenmesinde de büyük yararları bulunur. Balkabağı dünyada yetiştirilmesi en kolay sebzelerdendir. Tatlandırıcılarla tatlandırıp, bir tutam tarçın, badem ve hindistan cevizi ekleyerek kan sekerinizi düşürebilirsiniz.
 • Sığır eti: Et çok iyi bir diyet besinidir çünkü içinde antibiyotik, steroid ve hormon içermez. Eğer etten kendimizi sakınırsak kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz. Yüksek protein diyetleri çeşitli sebeplerden dolayı kilo kaybına neden olur. İçerdiği protein metabolizmayı uyarır, daha uzun süre tok hissettirir ve iştahınızı azaltır. Ayrıca, sığır eti yüksek miktarda omega 3 içerir bu da size sağlıklı bir hayat kazandırır.
 • Yeşil çay: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmemizde bize çok yardımcı olur. Yüksek oranda antioksidan içerir, kalp sağlığımızı destekler, sindirime yardımcı olarak kan şekerini ve vücut sıcaklığını ayarlar. Metabolizmayı hızlandırı, yağ oksidasyonunu artırır. Bu şekilde kilo vermemizde bize yardımcı olur. Bazı araştırmalara göre günde 5 fincan yeşil çay kilo vermek için sihirli bir dokunuş, rahatlamak için iyi bir yoldur.

  Zayıflatan Yiyecekler

  Zayıflatan yiyecekler
  Zayıflamak için hiçbir şey yemeden aç kalmanıza gerek yok. Daily Mirror Gazetesi en iyi zayıflatan 10 yiyeceği belirledi. En iyi zayıflatan yiyecekler ve vücutta yaptıkları etkileri sıraladı.

  ZAYIFLATAN 10 YİYECEK İÇİN TIKLAYIN!

  Sponsorlu Bağlantılar

 • Zayıflatan Besinler İçin Yorum Yap