Zeynep Babacan Fotoları

Zeynep Babacan Fotoları Esma Esad Inilkadı - Bu makaledeki notlar: esma esad kuaför gibi saç yaptı..

Esma Esad, Kuaför Gibi Saç Yaptı

Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Gazi Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldırım, MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü daire başkanlarından Osman Akkuş, Gazi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Erbay’ın aralarında bulunduğu yetkililer tarafından karşılanan Gül ve Esad’a öğrenciler çiçek sundu.

Yaklaşık 1.5 saat süren gezi sırasında giyim üretim teknolojisi, kuyumculuk, otomotiv, bilgisayar ve kuaförlük atölyelerini gezen Gül ve Esad, yetkililerden bilgi aldılar ve öğrencilerle sohbet ettiler. Esad, okuldaki eğitimin anlatıldığı ziyaret sırasında öğrencilere eğitimleri ve gelecekle ilgili planları hakkında sorular yöneltti. Görüntü alınmasına izin verilmeyen kuyumculuk atölyesinde Gül ve Esad’a gümüş telkari broşlar hediye edildiği öğrenildi. Otomotiv atölyesinde öğrencilerle fotoğraf çektiren Esma Esad ve Hayrünnisa Gül, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ile Gazi Mesleki Eğitim Merkezinin yaptığı işbirliği çalışması sonucu Türkiye’ye gelerek eğitim alan yabancı öğrenciler hakkında da bilgi aldılar.

Bilgisayar atölyesini gezdiği sırada kursiyerler arasında Suriyeli bir gencin de olduğunu öğrenen Esad, 7 yıl önce 11 yaşında ailesiyle Türkiye’ye gelen Mehmet Karakahraman ile Arapça sohbet etti. Esad’ın kendisine, ailesi ve işi hakkında sorular sorduğunu söyleyen Karakahraman, babasının annesi Türk olduğu için babasıyla Türkiye’ye geldiklerini anlattı. Okuldan ayrılırken öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Gül ve Esad, alkışlarla uğurlandı.

DIŞİŞLERİ KONUTUNDA ÇALIŞMA YEMEĞİ

Gül ve Esad, daha sonra Dışişleri Konutu’na geçerek aralarında Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun da bulunduğu konuklarla çalışma yemeğinde bir araya geldi. Edinilen bilgiye göre çalışma yemeğine Çubukçu’nun yanı sıra, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Nursuna Memecan, TÜBİTAK Başkanı Nükhet Yetiş, Türkiye’nin Dünya Sağlık Örgütü başkanlığı adayı olan Uluslararası Çocuk Merkezi Başkanı Prof. Dr. Tomris Türmen, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suçla Mücadele Merkezi temsilcisi Sumru Noyan, Uçan Süpürge’nin Başkanı Halime Güner ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın eşi Zeynep Babacan katıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Zeynep Babacan Fotoları İçin Yorum Yap